Esküvő van készülőben, de egészséges hajkoronát növeszteni nincs idő, viszont nem szeretne lemondani a hosszú hajkoronáról? Vagy hirtelen felindulásból elegünk lett a rövid hajunkból? Mára arra is van lehetőség, hogy a rövid hajból pár óra alatt derékig érő legyen.
A hajhosszabbítás visszavezethető az 1950-es évekig, amikor ügyes fodrászok Hollywoodban már megoldották, hogy a feketéktől tanult hajfonási technikákkal hogyan építhetik a hajat. Aztán jöttek a finomodó technikák, a finomabb hajak s a póthaj már nem csak báli vagy színházi kellék volt, hanem a hétköznapi élet elérhető szolgáltatása.
A hajhosszabbítás tudománya is folyamatosan fejlődik, ezért már most is több technika közül választhat az, aki hajhosszabbításra menne. Van a hajhosszabbítás azon módszere, amikor felvarrják a hajat úgy, hogy a saját hajból választanak le 3-4 sort, amihez aztán hozzávarrják a póthajat. Külön ápolást nem igényel a póthaj, viszont ez egy látványos technika, ezért ha nem a megfelelő kéz alkotja, bizony láthatóvá válik mások számára is.
A keratinos hajhosszabbítás során a tincseket a saját elválasztott hajtincsekre illesztik egy speciális pisztollyal, ami hőre olvad. Nem ajánlják ezt a technikát sem a korpás sem a könnyen zsírosodó hajra. A tincsek alatt nem igazán tud szellőzni a fejbőr, ami gombásodáshoz vezethet és a zsíros hajról könnyebben le is esik a póthaj. Hátránya, hogy az illesztés később is olvad a hőre, ezért nagyon kell rá vigyázni hajszárításnál, hajvasalásnál. Nehéz 2,5-3 hónap után leszedni a ragadása miatt, de megfelelő ápolás mellett vissza lehet rakni és akár évekig is lehet hordani.
A kristálykeratin technikával átlátszó, hőre olvadó anyaggal helyezik a hajra, csakhogy ezt könnyebb eltávolítani a hajról, mint a keratinnal rögzítettet. Kíméletes és kényelmes megoldás, de ezt is le kell szedetni 3 havonta.
A mikrogyűrűs megoldás során a tincsekre gyűrűvel rögzítik a póthajat, aminek hátránya, hogy könnyen lecsúszhat póthajjal együtt valamint aki fémallergiás, annak nem is ajánlott.
Drágább és újabb technika az ultrahangos, ami ultrahangos rezgésekkel maximum 60 fokon rögzíti a sajáthoz a póthajat.
Gyantás hőillesztés során a keratin lap helyett speciális gyantával illesztik a póthajat 180 fokon.
A mikrocsomózás talán a legidőigényesebb módszer, hisz 4-5 órát is igénybe vehet, míg a saját hajtincsekhez cérnával hozzá kötözik, csomózzák a hajat.
Microlines rendszer azon hölgyeknek ideális, akiknek ritka a hajuk a fejtetőn.
Leaserbammer system a hajkiegyenlítéshez nagyszerű megoldás, hisz akár 8 tincs is összeköthető egyidejűleg a természetes hajjal.
Lézeres módszer esetén a vendéghajat 50 fokon sütik a saját hajhoz. Mivel ez a hőfok már alacsonynak mondható, így kíméletes eljárásnak tekinthető, sőt akár 15 perc alatt elkészíthető.
A hajhosszabbításnak tehát rengeteg módja van, attól függően, hogy ki milyen igény szerint fordul hajhosszabbításhoz. A rövid haj miatt, a ritkuló haj miatt vagy egészében, esetleg sávosan ritka a haja, akkor is bátran fordulhat a hajhosszabbító, hajdúsító megoldásokhoz. A hajhosszabbítás egyébként akár pár centiméteres haj esetén is megoldható már, csak nem mindegyik technikával. A hajhosszabbításhoz emberi hajat alkalmaznak, de ha magunk szerezzük be akkor érdemes olyan nagykereskedésből vásárolni, ahol garanciát is vállalnak a póthaj minőségére.